QUNHAN PLASTIC COMPANY, LTD. се занимаваат со производство и извоз на квалитетни производи, како . Ние нудиме широк спектар на производи кои се достапни во различни големини, дизајни и бои. Понатаму, нашата палета е понуден на пазарот водечки цени. Следниве се делови од нашите модели, ние сме среќни да понуди подетални информации на повеќе модели за вашата препорака. Ве молиме контактирајте не сега.
Глобалниот пазар на

производи, со нетрпение го очекува од голем успех. Ние врз основа на духот на големите претпријатија да се изгради бренд цели, се придржуваат стабилна и долгорочен развој. Добредојде пријатели од сите сфери на животот да дојде во посета, насоки и бизнис преговори.
 • PMMA пелети - 5-1
PMMA пелети
модел - 5-1
 1. Производ:Акрилик(PMMA)Рециклирана пластична смола-Природна боја
 2. Одделение:QPMMA–NC
 3. Тип:Пелети
 4. Опис:
  Поли(метил метакрилат) (PMMA)е транспарентна термопластика, која често се користи во форма на лист, како лесна или разбивка-отпорна алтернатива на стаклото.Истиот материјал може да се користи како смола за лиење,во мастила и облоги,и има многу други намени.
  Иако не е еден вид позната силика-стакло засновано,супстанцијата,како многу термопластика,често е технички класифициран како вид стакло(во тоа што е не-кристална стаклестото тело супстанција)оттука и нејзината повремена историска ознака како акрилно стакло.Хемиски,тоа е синтетички полимер на метил метакрилат.
 5. Акрилик(PMMA)апликации за пластична смола:
  плоча со име,мијалник,радио,када,Мебел,таванот,покрив,ид
QUNHAN PLASTIC COMPANY, LTD.
5-1
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
QUNHAN PLASTIC COMPANY, LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто , треба да знаете за највисок квалитет на производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
5-2
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
QUNHAN PLASTIC COMPANY, LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто , треба да знаете за највисок квалитет на производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
5-3
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
QUNHAN PLASTIC COMPANY, LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто , треба да знаете за највисок квалитет на производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
5-4
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings