QUNHAN PLASTIC COMPANY, LTD. е фабрика директни снабдувач на in Taiwan. Со постојан технологија back-up и добра услуга во по-продажба, компанијата порасна повеќе и повеќе во локалните камен бизнис. Следниве се делови од нашите производи, ние сме среќни да понуди подетални информации на повеќе модели за вашата препорака. Контактирајте не сега!
Сите вработени ќе им служи на стари и нови клиенти со најдобрите

и најдобра услуга. Вие сте исто така добредојдени да се вклучат сите коментари на поддршка во исто време.
 • Компјутерска пластика - 1-3
Компјутерска пластика
модел - 1-3
 1. Производ:FIPC(Петрохемиска корпорација Формоза Идемитсу)Компјутерска пластика
 2. Одделение:TARFLON IR1700、IR1900、IR2200、IR2500
 3. Тип:Пелети
 4. Опис:
  Поликарбонат(Компјутер)пластиката е природно транспарентна аморфна термопластика.
  TARFLON компјутер најчесто се користи за пластични леќи во очила,автомобилски компоненти,заштитна опрема,оранжерии,Дигитални дискови(ЦД-а,ДВД-а,и Блу-зраци),и надворешни тела за осветлување.Поликарбонат(Компјутер)пластична смола, исто така, има многу добра отпорност на топлина и може да се комбинира со ретардантни материјали без значителна деградација на материјалот.
 5. Апликации за пластична смола за компјутер
  Случаи со реле,Тајмер случаи,Пакувања,Шишиња за медицински сестри,Декоративни капаци за осветлување,Чаши и чаши,Јадења,Електрична опрема,Сигурни ламби,Експлозија-докажани нараквици,Случаи за контактни леќи.
QUNHAN PLASTIC COMPANY, LTD.
1-3
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
QUNHAN PLASTIC COMPANY, LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто , треба да знаете за највисок квалитет на производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика
1-1
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
QUNHAN PLASTIC COMPANY, LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто , треба да знаете за највисок квалитет на производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика
1-2
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
QUNHAN PLASTIC COMPANY, LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто , треба да знаете за највисок квалитет на производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика
1-4
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
QUNHAN PLASTIC COMPANY, LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто , треба да знаете за највисок квалитет на производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика
1-5
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings