QUNHAN PLASTIC COMPANY, LTD. е една од производители, добавувачи, извозници за толку многу години во Taiwan. Ние постави тимска работа централизирана претпријатие култура да се обучуваат компанија надлежност. Ние иницира човечки-базирани на управување, нормализирани управување политика, стандардизација текови и постојан квалитет. Учење и организација е нашиот развој цел. Ние веруваме дека сите вработени се обединат заедно да работат напорно, и со нашите маркетинг идејата дека прв клиент, квалитетот приоритет, луѓе ориентирани, ние може да се развие во поголема и посилна. Во исто време, ние може да им служи на клиенти повеќе вредност, и се посвети повеќе на општеството. Ние сме вашиот најдобар избор.
Ние би сакале да се приклучат вас рака под рака да излезат состојба на

, Да се ​​воспостави добар корпоративен имиџ и да го отвори вашиот пат кон успехот. Чекајќи вашите првични одговор. И ние сме љубезно задоволство да корпорации со вас.
 • Пластична смола ABS - 2-3
Пластична смола ABS
модел - 2-3
 1. Производ:Гранд Пацифична АБС Пластична смола
 2. Одделение:Пластика со големо влијание ABS、Екструзија ABS пластика、Општа намена ABS пластика、Пластичен ABS со висок проток、Пластика со висока топлина ABS、Пламен retardant ABS пластика
 3. Тип:Пелети
 4. Опис:
  Пластичната смола ABS е направена од акрилонитрил(АН),Бутадине(БД),и СМ со емулзија и континуирана полимеризација.
  Пластичната смола ABS е супериорна во однос на PS во карактеристиките на висока-цврстина,хемиски-отпор,висока-сјај и цврстина.
 5. Апликации за пластична смола ABS:
  Случаи со реле,Тајмер случаи,Пакувања,Шишиња за медицински сестри,Декоративни капаци за осветлување,Чаши и чаши,Јадења,Електрична опрема,Сигурни ламби,Експлозија-докажани нараквици,Случаи за контактни леќи.
QUNHAN PLASTIC COMPANY, LTD.
2-3
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
QUNHAN PLASTIC COMPANY, LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто , треба да знаете за највисок квалитет на производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
2-1
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
QUNHAN PLASTIC COMPANY, LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто , треба да знаете за највисок квалитет на производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
2-2
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
QUNHAN PLASTIC COMPANY, LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто , треба да знаете за највисок квалитет на производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
2-4
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings