Нашата компанија е специјализирана за производство, снабдување и извоз на . Со стабилна основа на производство и канал на снабдување, ние се одржи многу квалификувани добавувачи како долгорочни партнери за соработка, кои се надлежни да ги задоволи нашите клиенти со високо квалитетни производи и добра услуга. Тука, ние се надеваме да влеземе во кооперативни односи со луѓе од целиот свет, врз основа на рамноправност и взаемна корист со цел да се развие нашата заедничка prospect.Also, ние искрено добредојде купувачи во странство да прават бизнис и подобрување на пријателство со нас.
Ние си имаме свој фабрика, и да го прифатат OEM цел, професионално производство персонал кој ќе се грижи за вашиот

и бидете сигурни дека ќе се постигне највисок квалитет на располагање за овој производ.
 • ABS пелети - 2-2
ABS пелети
модел - 2-2
 1. Производ:Рециклирана пластична смола ABS-Црна боја
 2. Одделение:КАБС-Б.К.
 3. Тип:Пелети
 4. Опис:
  КАБС-BK е рециклирана пластична смола ABS за општа употреба.Ние снабдуваме низа силни и издржливи рециклирани оценки од пластична смола ABS погодни за обликување на инекција и идеални како замена за девизните полимерни суровини.
  Црна смола со висок степен на димензионална стабилност и добра завршна површина,Пластичната смола ABS може да трае груб третман и да издржи големи оптоварувања при употреба.Тоа’идеален за компоненти каде цврстината е неопходна
 5. Апликации за пластична смола ABS
  АБС’малата тежина и можноста за инјектирање, обликувани и екструдирани, го прават тоа корисно во производството на производи, како што се мозоци-отпад-пропустливи(DWV)цевки системи,Музички Инструменти(рекордери,пластични кларинети,и движења во пијано),глави за голф клуб(заради неговата добра апсорпција на шок),автомобилски компоненти на трим,автомобилски шипки за браник,медицински помагала за пристап до крв,куќишта за електрични и електронски склопови,заштитна глава,каноа со бел вода,тампон на работ за мебел и додатоци,багаж и заштитни торби за носење,мали кујнски уреди,и играчки,вклучувајќи ги Лего и Кре-О цигли.Домаќинства и производи за широка потрошувачка ги опфаќаат најголемите примени на пластичната смола АБС.Копчињата за тастатура обично се направени од пластична смола ABS.
QUNHAN PLASTIC COMPANY, LTD.
2-2
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
QUNHAN PLASTIC COMPANY, LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто , треба да знаете за највисок квалитет на производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
2-1
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
QUNHAN PLASTIC COMPANY, LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто , треба да знаете за највисок квалитет на производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
2-3
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
QUNHAN PLASTIC COMPANY, LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто , треба да знаете за највисок квалитет на производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
2-4
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings